Draudiminių įvykių administravimas ir viską ką apie turite žinoti

Draudiminių įvykių administravimas

Ką daryti, jei įvyko avarija ar auto įvykis ?

Turbūt didžioji dalis vairuotojų yra patyrę didesnių ar mažesnių avarijų. Tai sukelia nemažai streso, bet Lietuvoje egzistuoja efektyvi tvarka, kuri leidžia užfiksuoti auto įvykį nekviečiant policijos pareigų tam tikrai atvejais. Draudimo kompanijos padėjo supaprastinti auto įvykių įforminimą. Daugeli atvejų draudimo kompanijos nereikalauja kelių policijos pažymų, o joms užtenka surašytos eismo įvykio deklaracijos.

Ką daryti, jei įvyko avarija ar auto įvykis ?

Daugeli atvejų draudimo kompanijos nereikalauja kelių policijos pažymų, o joms užtenka surašytos eismo įvykio deklaracijos.

Eismo įvykio deklaraciją pildoma šiais atvejais:

  • kai nėra žuvusiųjų ar sužalotų asmenų;
  • jei nėra sugadinto kito turto (stulpų, tvorų ir pan.);
  • jei sutariate dėl kaltės

Ką daryti, jei įvyko avarija ar autoįvykis:

  • Užpildyti eismo įvykio deklaraciją kartu su kito automobilio vairuotoju arba vienas.
  • Nukentėjusysis paskambina į draudimo bendrovę ir praneša apie incidentą. Paprastai nukentėjusiajam net nereikia apdaužytos transporto priemonės pristatyti žalų ekspertams, kad šie galėtų apžiūrėti automobilį ir įvertinti žalos dydį.
  • Nukentėjusysis gauna žalos numerį ir su tuo numeriu gali drąsiai važiuoti į automobilių servisą.

Autoservisai yra sudarę partnerystės sutartis su draudimo bendrovėmis. Todėl autoservisas pasirūpina visais klausimais. Apgadintas automobilis yra apžiūrimas, nufotografuojami pažeidimai, suteikiama pagalba klientui pildant pranešimą apie įvykį, konsultuojama apie žalų apmokėjimo sąlygas, suruošiami visi reikalingi dokumentai ir išsiunčiama draudimo kompanijai.  Vėliau tereikia suderinti tinkamą remonto datą.

Atsitinka taip, kad nukentėję vairuotojai nutaria neremontuoti automobilio autoservise, o pasiimti iš draudimo kompanijos paskaičiuotą išmoką. Automobilį mano, kad gali susitvarkyti, kur nors pigiau ar tiesiog pas draugą garaže. Tačiau tai daryti yra nerekomenduojama dėl šių priežasčių:

  1. Kėbulo remontas – tai sudėtingas procesas, reikalaujantis įvairių operacijų. Tai yra metalinių ir plastikinių detalių remontas ir keitimas, paruošimas dažymui ir dažymas, kėbulo ir pakabos geometrijos atstatymas, aušinimo ir kondicionavimo sistemų remontas, žibintų reguliavimas ir t.t. Visiems šiems darbas atlikti reikalingi specialūs įrenginiai ir specialistai, kurie išmano savo darbą.
  2. Jeigu automobilį remontuosite skirtinguose autoservisuose, tai užtruksite ilgiau, o ir vienodą kokybę bus sunku užtikrinti.

Taigi, atsitikus eismo įvykiui susisiekit su savo draudimo įmone ir automobilį nugabenkite į patikimą ir kokybišką pagalbą suteikianti automobilių servisą.