Kemperių remontas – retai aptinkama praktika Lietuvoje

Kemperių remontas

Kemperio techninę būklę patikrinkite prieš kiekvieną kelionę

Žodis kemperis yra kilęs iš angliško žodžio „camper“, kuris reiškia stovyklautoją. XX a. pradžioje Amerikoje vystantis automobilių pramonei kartu vystėsi ir keliavimo su automobiliais kultūra. Keliautojai arba stovyklautojai prie savo automobilių prisikabindavo priekabas, kurios buvo skirtos nakvynei ar poilsiui kelionių metu. Tuomet buvo plačiai paplitęs požiūris, kad taip keliauti pigiau, nes nereikia mokėti už viešbutį, o ir patogiau, nes nereikia kaskart ieškoti vietos nakvynei. Ilgainiui šios nakvynei skirtos priekabos modernėjo, pradėjo panėšėti į namelius ant ratų, atsirado šių priekabų keletas tipų ir galiausiai šias priekabas pradėjo gaminti kartu su automobiliu viename darinyje. Taip atsirado integruoti ir pusiau integruoti kemperiai, kuriuos šiandien matome keliuose.

Kemperio techninę būklę patikrinkite prieš kiekvieną kelionę

Kemperio techninę būklę patikrinkite prieš kiekvieną kelionę

Šiandien nameliai ant ratų yra labai populiarus keliavimo būdas. Keliautojams jie suteikia komforto ir saugumo jausmą. Juose yra visi būtiniausi baldai, miegamojo, virtuvės, vonios ir tualeto kambariai, vanduo ir kanalizacija, dujinė viryklė, šildymo ir vėdinimo sistema, elektros instaliacija ir visa tai, ko tik gali prireikti keliaujant arba, kitaip sakant, patogiai gyvenant kelyje.

Kadangi kemperis yra ne tik namelis ant ratų, bet ir transporto priemonė, apie jį reikėtų pakalbėti ir iš šios jo pusės. Šiuolaikiniai kemperiai, kaip ir šiuolaikiniai automobiliai, turi tas pačias konstrukcines dalis: važiuoklę, kėbulą, elektros instaliaciją ir, jei tai namelio bei automobilio darinys viename, be abejo jie taip pat turi ir variklį.

Šią transporto priemonę yra svarbu nepriekaištingai techniškai prižiūrėti. Šiuo atveju techniškai tvarkingas reiškia ne tik tai, kad taip parašyta šios priemonės techninės apžiūros pase, tačiau tai taip pat reiškia, kad kemperis pieš kiekvieną ilgesnę ar trumpesnę kelionę turi būti techniškai patikrintas ir, reikalui esant, suremontuotas bei atnaujintas. Visi žinome, ką reiškia, kai automobilis sugenda svetimame mieste, svetimoje šalyje ar atokiau nuo gyvenamųjų vietų. Prie gražaus ežero ar miško, kad ir kaip besistengtume, nesurasime pažįstamo ir patikimo meistro, automobilių serviso ir tuo labiau serviso, kuris remontuotų ne tik automobilius, bet ir kemperius, todėl kemperiu techniškai pasirūpinti iš anksto yra racionalus sprendimas.

  • Važiuoklė.

Reikia patikrinti, ar ratai nekliba ir ar yra deramai priveržti, ar padangos nenusidėvėjusios ir ar jose yra pakankamai oro. Verta atkreipti dėmesį į tiltus – pažiūrėti ar jie nesulūžę, taip pat reikia patikrinti, ar amortizatoriai nesurūdiję ir ar tinkamai amortizuoja. Važiuojant dera paklausyti, ar ratų guoliai neūžia. Jei viską patikrinę liekate patenkinti, tuomet važiuoklė paruošta kelionei.

  • Kėbulo remontas.

Kėbulo defektai visuomet yra matomi plika akimi. Jei kemperis senas, jo kėbulas turi įlenkimų ar rūdžių, verta įlenkimus ištiesinti, rūdis pašalinti ir kėbulą perdažyti. Atlikus šiuos darbus kemperio kėbulo gyvenimas prailgėja dvigubai.

  • Elektros instaliacija.

Jei kemperis yra prikabinamas prie automobilio, labai dažna problema yra elektros sistemos sutrikimai. Prie automobilio prijungus kemperio elektros kabelį būtina patikrinti visus kemperio įspėjamuosius šviesinius signalus. Jei kuris nors prietaisas neveikia, tai labai apsunkina vairavimo sąlygas už kemperio važiuojantiems vairuotojams, kadangi jie nemato, kada jūs spaudžiate stabdį, rodote posūkį ir kt.

Kemperių kondicionierių pildymas

Tvarko ir užpildo kemperių kondicionierius, gali pakeisti skilusį kemperio stiklą ar estetiškai sutvarkyti stiklo įdaužas

„Edvardo servisas“ be visų išvardintų galimų gedimų tvarko ir užpildo kemperių kondicionierius, gali pakeisti skilusį kemperio stiklą ar estetiškai sutvarkyti stiklo įdaužas.

Tad, jei jūsų kemperio važiuoklė, kėbulas ir elektros instaliacija praėjo jūsų surengtą techninę apžiūrą, jūs pasiruošęs kelionei, tačiau jei patikros metu kas nors sukėlė įtarimą ir šis įtarimas neišblėso net atėjus kitai dienai, tuomet šios problemos nereikėtų ignoruoti – nedvejodami kreipkitės į mus. Kemperių remontas – tai mūsų sritis, kurioje įrodysime, kad esame šaunūs jūsų laikinų namų ant ratų prižiūrėtojai.

Mažeikiuose esantis „Edvardo servisas“ teikia kemperių remonto paslaugas. Atkreipiame dėmesį, kad UAB „Edvardo Servisas“ kemperius tik remontuoja – jų nenuomoja ir neparduoda.

Kemperių remontas Mažeikiuose – savo laikinų namų remontą patikėkite mums.