Kaip prižiūrėti automobilį atėjus pavasariui?
Automobilio priežiūra pavasarį
Padangas automobiliui reikia keisti jau balandį, tačiau sušilus orui ne tik padangomis reikia pasirūpinti. Žmonės pradeda keliauti, padaugėja automobilių keliuose, todėl automobilį reikia paruošti pavasario sezonui, o tuomet galėsite saugiai ir be rūpesčių važinėti.
Specialistai pataria, kad esant šilčiau nei 7 laipsniai šilumos, nereikėtų naudoti žieminių padangų. Kai yra aukštesnė temperatūra, jos greičiau nusidėvi. Taigi, prieš prasidedant sezonui patikrinkite ratų būklę, ar jie gerai subalansuoti, ar pakankamai pripūstos padangos.
Pavasarį būtina patikrinti stabdžius. Gali būti girdimas stabdžių skleidžiamas triukšmas, cypimas, vibracija. Tai įspėjimas, kad patikrintumėte stabdžius.
Taigi, turite patikrinti:
- Koroziją. Ji gali sukelti pirmalaikį stabdžių gedimą.
- Stabdžių skystį.
- Ar nesurūdijo darbinių stabdžių cilindrų stūmokliai.
- Stabdžių žarnelių būklę.
- Ar nėra stabdžių skysčio nuotekų.
- Ar geros būklės stabdžių vamzdeliai, diskai ir trinkelės.
Kiekvieną pavasarį reiktų patikrinti diržus ir žarnas, nes žiema jiems būna negailestinga. Nuo druskos ir purvo guma sukietėja, todėl tampa trapi ir ją reikia patikrinti.
Žinoma, kad po žiemos svarbu nuplauti ir variklį. Tai pašalins žiemos užteršimus. Ypač daug dėmesio skirkite automobilio apačiai ir ratų arkoms, kur susikaupia nemažai kelio druskos.
Stiklo valytuvai taip pat pavasarį turėtų būti pakeisti, nes tuomet galėsite važinėti be girgždesio ir dryžių ant stiklo. Žiemos stiklo valytuvai įveikė sniegą, lapus ir purvą, o pavasario valytuvai skirti įveikti audras. Be to, nuo žemos oro temperatūros valytuvų guma sukietėja ir dėl to valo neefektyviai. Valytuvus rekomenduojama keisti tiek prieš šiltąjį, tiek prieš šaltąjį sezoną.
Derėtų pasirūpinti ir automobilio alyva. Vairuotojai ją dažniausiai keičia prieš žiemą, kad pasiruoštų sutikti šalčius. Tačiau atėjus pavasariui, reikėtų seną žiemos alyvą išleisti ir pripilti šviežios, skirtos aukštesnei temperatūrai.
Labai svarbu pasirūpinti aušinimo sistema. Reikia ją kruopščiai patikrinti: jos sandarūmą, aušinimo skyčio lygį, o prireikus įpilti aušinimo skysčio arba jį pakeisti.
Nepamirškite patikrinti amortizatorių, jų sandarumą, pakabą ir amortizavimo parametrus. Taip užsitikrinsite saugų važiavimą.
Pasirūpinkite ir savo automobilio salonu. Jeigu automobilio salonas odinis arba vinilinis, tai per šalčius oda ir vinilis išdžiūsta. O prasidėjus karščiams, išdžiūvusios odos ir vinilo būklė pablogėja ir jie išblunka bei sutrūkinėja. Todėl jau pavasarį patartina perbraukti odą ir vinilą drėgnu rankšluosčiu, kad būtų nuvalytos dulkės ir didesni nešvarumai.
Pavasarį stiklas turėtų būti poliruojamas. Geras polirolis pašalins žiemos nešvarumus, vandens dėmes ir nedidelius paviršiaus subraižymus.
Atėjus šiltesniems orams reiktų pasikeisti langų plovimo skystį. Jeigu naudojote žiemai pritaikytą skystį, tai atšilus orams, langų skystį reikia pakeisti vasariniu.
Patikrinkite durelių vyrius ir spynelę bei sutepkite jas. Nepamirškite ir kondicionieriaus. Žiemos metu jis būna nenaudojamas, todėl jame kaupiasi mikrobai, dulkės. Būtinai jį dezinfekuokite.
Pavasarį vertėtų pasikeisti oro filtrą. Tai tikrai nebrangi detalė, bet turinti didelės įtakos kuro sunaudojimui.
Taigi, žiemai pasibaigus iš ties Jūsų laukia nemažai darbų, kad galėtumėte džiaugsmingai pasitikti pavasarį su saugiu ir tvarkingu automobiliu.