Žiema – nedidelis iššūkis vairuotojui, kai automobiliu pasirūpinama iš anksto
Automobilio paruošimas žiemai
Kokius automobilio priežiūros darbus reikia atlikti artėjant žiemai
Artėjant žiemai ieškome šiltesnių rūbų ir tinkamos avalynės, nes tausojame save. Keičiantis metų laikui atitinkamai derėtų pasirūpinti ir automobiliu, kad pakitusios oro sąlygos jam nepakenktų ir neapsunkintų vairavimo. Svarbu nepamiršti dviejų dalykų. Pirma – žiemą beveik kiekvieną automobilio detalę veikia gerokai žemesnė oro temperatūra, antra – kelio danga dėl kritulių ir temperatūros svyravimo keičia vairavimo sąlygas. Atsižvelgdami į tai pateikiame patarimus, kaip tinkamai paruošti savo automobilį žiemai.
Pakeiskite tepalus
Jei nuo paskutinio tepalų keitimo jūsų automobilis nuvažiavo apie 10-15 tūkstančių kilometrų, nebedelskite ir pasikeiskite tepalus dar iki žiemos, net jei šaltuoju metų laiku važinėjate nedaug. Naujo tepalo dėka variklis esant itin žemai temperatūrai užsives ir dirbs gerokai lengviau. Kokius tepalus rinktis? Žemoje temperatūroje tepalai linkę tirštėti, todėl labiausiai tinka sintetiniai arba pusiau sintetiniai mažo klampumo tepalai. Apie tepalų klampumą parodo ant taros nurodyti SAE skaičiai. Skaičius prieš raidę W nurodo šaltų tepalų klampumą. Pavyzdžiui, 5W klampumo tepalai pradeda stingti tik esant -40°C.
Patikrinkite akumuliatorių
Esant žemai temperatūrai akumuliatorius patiria dideles iškrovas, todėl gali atsirasti problemų automobilio užvedimo metu. Jei nesate įsitikinę dėl savo automobilio akumuliatoriaus galimybių artėjant žiemai, patikėkite jo tikrinimą autoelektrikui. Taip pat paprašykite, kad meistras įsitikintų, ar akumuliatorių pakankamai įkrauna generatorius ir patikrintų, kokia yra akumuliatoriaus laidų kokybė. Verta prisiminti, kad važinėjant automobiliu tik trumpas distancijas, generatorius paprasčiausiai nespėja įkrauti akumuliatoriaus. Todėl kartas nuo karto išvažiuokite į ilgesnę kelionę, kurios metu akumuliatorius bus pilnai įkraunamas.
Pirmiausia pakeiskite vasarines padangas į žiemines. Jei naudosite senas padangas, įsitikinkite, kad jų savybės tinkamos šaltajam trijų ar net penkių mėnesių periodui. Ilgainiui padangų guma dėvisi ir sensta. Pasenusi guma yra kietesnė ir prasčiau sukimba su kelio danga. Kuo kokybiškesnės padangos, tuo lengviau valdyti automobilį bei jį stabdyti ekstremaliomis sąlygomis. Patikrinkite padangų slėgį. Atšalus orams slėgis padangose sumažėja, todėl tikriausiai padangas teks papildomai pripūsti.
Patikrinkite aušinimo skystį
Žemoje temperatūroje aušinimo skysčio ir distiliuoto vandens mišinys gali užšalti. Jei prieš žiemą keisite aušinimo skystį, koncentruotą 100% aušinimo skystį skieskite vandeniu santykiu 1:1, jei vasarą teko pripilti daugiau vandens ir mišinio keisti neketinate, aušinimo skysčio kiekį mišinyje galite patikrinti įsigiję testą.
Patikrinkite kaitinimo žvakes
Kaitinimo žvakės vos per 2 sekundes turi pasiekti 1300°C temperatūrą. Natūralu, kad nukritusi temperatūra apsunkina šį procesą. Jei žvakės nedirba šimtu procentų, automobilis šaltuoju metų laiku gali neužsikurti. Žvakių tikrinimą patikėkite specialistui, jei žvakės susidėvėjusios ar neveikia, pakeiskite naujomis.
Pakeiskite kuro filtrą
Kuro filtru turėtų ypatingai susirūpinti dyzelinių automobilių vairuotojai. Esant žemai temperatūrai degaluose kristalizuojasi parafinas, kuris gali užkimšti filtrą, tuomet automobilis tiesiog neužsives. Geriausias sprendimas – prieš žiemą kuro filtrą pakeisti nauju. Taip pat svarbu žiemos metu naudoti kokybiškus degalus.
Sutepkite durų gumas ir spyneles
Ant automobilio durų gumų iš lauko ar salono patekusi drėgmė paspaudus šaltukui virs ledu ir negalėsite atidaryti durų. Todėl prieš didelius šalčius verta specialiu silikonu ištepti durų ir bagažinės gumas. Ta pati problema galioja ir durų bei bagažinės spynelėms. Prieš šalčius nuolat įpurkškite specialaus skysčio, taip nepateksite į keblią situaciją.
Užtikrinkite gerą matomumą
Langų valytuvų guma efektyviai tarnauja metus laiko, tad jei keitėte gumą pakankamai seniai, puiki proga atsinaujinti. Pakeiskite langų plovimo skystį į žieminį, patikrinkite purkštukus. Taip pat įsitikinkite, ar salone sklandžiai veikia karšto oro tiekimas, ar veikia galinio stiklo šildymas.
Užsipilkite degalų
Degaluose esantis vanduo esant minusinei temperatūrai užšąla, todėl automobilis gali neužsikurti. Iš kur vanduo patenka į kuro baką? Jei kuro bakas nėra pilnas, vadinasi, jame yra oro. Ore esantys vandens garai dėl temperatūrų svyravimo kondensuojasi ir virsta vandeniu. Todėl žiemą patartina važinėti pilnu degalų baku.
Pasirūpinkite žiemos komplektacija
Šaltuoju metų laiku pravartu automobilyje turėti šluotelę sniegui, stiklų grandiklį, užvedimo laidus, buksyravimo lyną, pirštines, žibintuvėlį ir keletą esminių įrankių. Ypač svarbu šiais daiktais pasirūpinti prieš ilgą kelionę.
Tinkamas automobilio paruošimas žiemai – geriausias būdas apsisaugoti nuo nemalonių ir netikėtų situacijų žiemą bei būti tikriems, kad automobilis visuomet užsives. „Edvardo servisas“ – tai patikimas autoservisas Mažeikiuose, kurio komanda tinkamai ir profesionaliai paruoš jūsų transporto priemonę žiemai, tokiu būdu užtikrinant jūsų ir jūsų šeimos saugumą kelyje.