Ką verta žinoti apie automobilių stiklus, jų keitimą bei įdaužų remontą

Stiklų keitimas ir įdaužų remontas

Apie automobilių stiklus, jų keitimą ir remontą

Automobilio stiklas atlieka ne vieną svarbią funkciją. Jis apsaugo vairuotoją bei keleivius nuo tokių išorinių veiksnių kaip lietus ar vėjas, sušvelnina avarijos pasekmes bei užtikrina gerą matomumą vairuotojui. Kad automobilis atrodytų estetiškai bei sėkmingai tarnautų pagal savo funkciją, svarbu laiku pasirūpinti transporto priemonės stiklu. Jei atsirado smulkių įdaužų – kokybiškai jas suremontuoti, jei remonto nepakanka – pakeisti visą stiklą.

Tvarkingas automobilio stiklas

Bet koks stiklo pažeidimas blaško vairuotojo dėmesį…

Kodėl svarbu vairuoti su kokybišku stiklu?

Stiklo įdauža ar skilimas gali vesti į visišką stiklo suskilimą, bet koks stiklo pažeidimas blaško vairuotojo dėmesį, be to, ilgai delsiant į pažeistą vietą gali patekti nešvarumų, o tai apsunkina tolimesnio remonto galimybes.

Keičiant stiklą būtina keisti jį tik į to paties modelio būtent jūsų automobiliui tinkamą stiklą, kadangi priekinis stiklas yra integrali viso automobilio dalis – jis reaguoja į automobilio kėbulo judesius atsirandančius automobiliui važiuojant bei į staigius temperatūros svyravimus.

Kaip užtikrinti stiklo ilgaamžiškumą?

Svarbu laiku pasirūpinti stiklo valytuvais – nusidėvėję ar deformavęsi valytuvai gali pažeisti stiklą.
Stiklą reikėtų valyti tik tinkamomis priemonėmis (specialiomis šluostėmis, ledo gremžtukais), kad nepažeistumėte jo paviršiaus. Vertėtų vengti kelių, kuriuose daug akmenukų ar asfalto gabalėlių, kurie skriedami gali įdaužti stiklą. Jei tokiais keliais vis dėlto tenka važiuoti, reikėtų lėtinti greitį bei laikytis didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių, kad sumažintumėte įdaužos galimybę.

Ar reikia keisti automobilio stiklą, gali priklausyti nuo įtrūkimo ar įdaužimo dydžio, gylio bei lokacijos. Patartina, kad stiklą apžiūrėtų profesionalas, kuris tinkamai įvertins galimą riziką ir pateiks geriausią sprendimą. Dažnai automobilių savininkai ilgai ignoruoja net rimtus įtrūkimus ir stiklo nekeičia. Stipriau pažeistas stiklas gali prarasti apie 90% savo tvirtumo, todėl delsti nevertėtų.

Keičiant stiklą būtina keisti jį tik į to paties modelio būtent jūsų automobiliui tinkamą stiklą, kadangi priekinis stiklas yra integrali viso automobilio dalis – jis reaguoja į automobilio kėbulo judesius atsirandančius automobiliui važiuojant bei į staigius temperatūros svyravimus.

Stiklo keitimo eiga:

  • Nuimami stiklo valytuvai bei kiti apdailos elementai;
  • Išimamas senas stiklas;
  • Automobilio kėbulas paruošiamas naujam stiklui: išvalomi klijų likučiai, nešvarumai, pašalinamos rūdys;
  • Tiek kėbulas, tiek naujas stiklas reikiamose vietose gruntuojami (gruntas reikalingas kaip pagrindas klijams laikytis), tuomet padengiami klijų sluoksniu;
  • Stiklas įstatomas į kėbulą ir tvirtai įspaudžiamas, kad neliktų oro tarpų bei tolygiai pasiskirstytų klijai;
  • Į vietas grąžinami valytuvai bei kiti apdailos elementai.

Netinkamai pakeitus automobilio stiklą jis gali vėliau atsiklijuoti, nekokybiškai pakeistas stiklas gali lemti stogo deformacijas, tad labai svarbu, jog darbas būtų atliktas kruopščiai ir būtų naudojamos kokybiškos priemonės. „Edvardo servisas“ teikia kokybiškas automobilių stiklų keitimo paslaugas Mažeikiuose. Keičiame ne tik visų markių automobilių stiklus, bet taip pat ir visų tipų transporto priemonių (autobusų, sunkvežimių ar kt.) stiklus.

Stiklo įdaužų remontas

Laiku suremontavus įdaužą, galima prailginti stiklo eksploatavimo trukmę bei estetiškai atnaujinti automobilį.

Automobilių stiklų įdaužų remontas

Ne visais atvejais stikle atsiradus įdaužai dėl akmenuko ar kito kieto daikto smūgio reikia skubėti keisti stiklą. Stiklas pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu bei didele tąsumo jėga. Todėl laiku suremontavus įdaužą, galima prailginti stiklo eksploatavimo trukmę bei estetiškai atnaujinti automobilį. Jei Jūsų automobilio stiklo įdaužimas yra mažesnis nei 2,5 cm, jį dar galima estetiškai ir kokybiškai sutvarkyti. Dauguma žmonių pirmą kartą susidūrę su įdaužos remontu stebisi, jog šiandieninėmis priemonėmis galima suremontuoti stiklą taip, kad liktų tik vos matoma įdaužimo žymė.

Įdaužos remonto eiga:

Įdauža kiek įmanoma švariau išvaloma;
Specialios įrangos pagalba remontuojamoje vietoje sukuriamas vakuumas;
Specialiu įrankiu (tilteliu) spaudimo būdu į įdaužos vietą įšvirkščiama skysta polimerinės medžiagos masė, kuri pasklinda tuščiuose pažeistos vietos tarpuose;
Ultravioletinės lempos pagalba polimerinės medžiagos masė kietinama. Šio proceso metu ji tampa perregima kaip stiklas;
Suremontuota vieta nupoliruojama.

Kokybiškai atliktas įdaužos remontas beveik šimtu procentų garantuoja, jog įdauža daugiau nebeskils ir nesukels jokių rūpesčių. „Edvardo servise“ dirba ilgametę patirtį turintys profesionalai, todėl prireikus suremontuoti stiklo įdaužą Mažeikiuose, nedvejokite ir užsukite pas mus.

Jei Jūsų automobiliui reikalingas stiklo įdaužos remontas, viso stiklo keitimas ar tiesiog norite įsigyti kokybišką automobilio stiklą, „Edvardo serviso“ komanda pasirengusi Jums padėti. Atliksime stiklo apžiūrą ir pasiūlysime tinkamiausią sprendimą – profesionalų stiklo keitimą arba kokybišką remontą. Galime pasiūlyti ne tik remonto paslaugas, bet ir platų stiklų asortimentą visų tipų transporto priemonėms.