Visų tipų transporto priemonių aušinimo sistemų remontas Mažeikiuose

Aušinimo sistemų remontas

Variklio aušinimo sistema

Saugant savo transporto priemonę, būtina pasirūpinti tvarkingomis transporto priemonių aušinimo sistemomis. Aušinimo sistemos palaiko reikiamą variklio temperatūrą, šalina šilumos perteklių ir nuo perkaitimo saugo variklio cilindrų sieneles. Sugedus aušinimo sistemai, kuro mišinys gali savaime užsidegti ir pažeisti variklį.

Mūsų autoservise kokybiškai ir greitai atliekama aušinimo sistemų diagnostika ir remontas. Keičiame aušinimo radiatorius, termostatus, vandens siurblius, ventiliatorius, aušinimo sistemos žarnas, salono radiatorius, plėtimosi bakelius.  

Aušinimo sistemų diagnostika ir remontas atliekamas naudojant tik moderniausią dirbtuvių įrangą bei kokybiškas detales. Mes rūpinamės Jūsų transporto priemonės ilgaamžiškumu ir patvarumu. 

Kai variklio temperatūra nepasiekia darbinės temperatūros ribos:

  • padidėja automobilio kuro sąnaudos,
  • neįšyla automobilio salonas.

Kai variklio temperatūra viršija darbinę temperatūrą (termostato gedimo atveju):

  • variklis gali perkaisti,
  • sugenda variklio cilindrų sienelės,
  • pažeidžiama cilindrų bloko galvutė.

Tvarkinga, reguliariai prižiūrima aušinimo sistema palaiko reikiamą variklio temperatūrą, apsaugo variklio cilindrų sieneles ir cilindrų bloko galvutę nuo perkaitimo. Labai svarbu įprasti nuolat tikrinti aušinimo skysčio lygį ir variklio tepalo lygį. Būtina patikrinti ir aušinimo skysčio užšalimo temperatūrą – ji turi būti ne mažesnė nei -35°C. Aušinimo skystį rekomenduojama keisti bent kartą per du metus, nes, laikui bėgant, jis praranda jam būdingas savybes.

Neatidarykite išsiplėtimo bakelio dangtelio esant karštam varikliui, nes uždaroje aušinimo sistemoje susidaręs slėgis gali išstumti karštą aušinimo skystį ir nudeginti Jūsų rankas ar kitas kūno dalis. Taip pat negalima pilti šalto aušinimo skysčio į karštą variklį, nes gali būti sugadintos variklio galvutės, pažeistas aušinimo ertmių sandarumas. Geriausia dėl aušinimo sistemos priežiūros, diagnostikos ar remonto kreiptis į šios srities specialistus.

Atsakingas už aušinimo sistemų remontą

Algimantas Jablonskis